איטום מרתף הוא אחת העבודות אותן צריך לבצע באמצעות קבלן איטום. צריך לעשות זאת כבר בשלבי הבנייה, וכל כשל התחלתי יעלה לכם ביוקר בשנים הבאות. אך במהלך השנים מתגלות בעיות של בלאי, ויש לבצע איטום מרתפים.

החשיבות של איטום מרתפים

מרתפים קיימים בבתים רבים, הם משמשים למטרות שונות. לעתים הם מספקים שטח אחסון, לעתים חנייה ואפילו אזורי מגורים נוספים. עם זאת, הם גם רגישים מאוד לנזקי מים, שעלולים לפגוע בשלמות המבנית של הבניין ולהוות סיכונים בריאותיים לדיירים. איטום מרתפים הוא שלב מכריע במניעת חדירת מים והגנה על הרכוש מפני נזקים.

איטום מרתף

איטום מרתף מתייחס לכל התהליך שנועד למנוע חדירות מים. זהו תהליך העושה שימוש בחומרים ושיטות שונות, על מנת לתת מענה של איטום חיובי ואיטום שלישי.

מים יכולים לחלחל דרך סדקים בקירות או ברצפות, מה שמוביל לצמיחת עובש וטחב, ריקבון של עץ ואפילו קריסה מבנית. איטום מרתפים מסייע גם לשיפור איכות האוויר בתוך הבית על ידי הפחתת רמות הלחות ומניעת צמיחת עובש וחיידקים מזיקים.

תהליך איטום המרתפים מתחיל בבדיקה והערכה של מצב המרתף כדי לזהות אזורים בהן קיימת בעיה. קבלן איטום יאתר את הבעיות, ויקבע מהן השיטות המתאימות לצורך התמודדות עם הבעיה.

איטום חיובי

איטום מרתף חיובי צריך להיעשות בשלבי הקמת המבנה, לאחר מכן לא ניתן לבצע אותו מכיוון שהמרתף שקוע מתחת לאדמה. זוהי החזית הראשונה של האיטום הנמצאת בצידו החיצוני של הקיר. הקיר שקוע מתחת לאדמה, והוא חשוף לתנאים שאינם אידאליים, ולכן חשוב לעשות זאת בצורה מקצועית.

איטום שלילי

איטום חיובי מתבצע בנוסף לאיטום שלילי, או כאשר התגלו בעיות בחלוף השנים. זהו איטום הנעשה מתוך הצד הפנימי של המבנה. זוהי אינה שיטת האיטום האידאלית, מכיוון שהרטיבות מגיעה מהצד החיצוני. אך הנחמה היא בכל שכיום ישנם חומרים מעולים אותם ניתן להזריק לקיר, והם מספקים הגנה טובה.

אחזקת מרתף אטום חיונית כדי להבטיח שהוא ימשיך לספק הגנה מפני חדירת מים. יש צורך בבדיקות וניקוי סדירים כדי לזהות סימני נזק או בלאי. תיקונים והחלפה של חומרי איטום פגומים צריכים להתבצע באופן מיידי כדי למנוע חלחול מים.

קבלן איטום

העלות של איטום מרתף יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כגון גודל ומצב המרתף, החומרים בהם נעשה שימוש, ומורכבות ההתקנה. עם זאת, החזר ה-ROI של איטום מרתף יכול להיות משמעותי, הן מבחינת יעילות אנרגטית והן מבחינת ערך הנכס. איטום מרתפים יכול להפחית את עלויות האנרגיה על ידי מניעת דליפת אוויר ואבדן חום, והוא יכול גם להעלות את ערך הנכס על ידי מתן שטח מחיה נוסף והגנה מפני נזקי מים. השוואת שיטות איטום שונות והעלות-תועלת שלהן יכולה לעזור לבעלי בתים לקבל החלטות מושכלות לגבי הגישה הטובה ביותר לצורכיהם.

איטום מרתפים הוא שלב מכריע בהגנה על בתים מפני נזקי מים ושיפור איכות האוויר בתוך הבית ויעילות האנרגיה. הבנת מטרת איטום מרתפים, החומרים והשיטות המשמשים בתהליך, דרישות התחזוקה ושיקולי עלות יכולה לסייע לבעלי בתים לקבל החלטות מושכלות לגבי הגנה על נכסיהם. על ידי השקעה באיטום מרתף, בעלי בתים יכולים ליהנות מהיתרונות של בית יבש, נוח וחסכוני באנרגיה.

בין אם מדובר במרתף בביתכם הפרטי, או חניון תת קרקעי או קומת שירות במבנה ציבורי, תשומת לב רבה נדרשת עבור איטום הקומות התת קרקעיות. חשוב לעשות זאת באמצעות קבלן איטום מומחה המכיר את כל הסכנות הקיימות, ויודע מהן שיטות האיטום המתאימות.

מתמודדים עם בעיות איטום במרתף? פנו אל חברת טל ציוני איטום ושיקום מבנים.

כתבה מאת: פרסום עסקים בגוגל

כתיבת תגובה